א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540

א.פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ

איך לסדר את צרור המפתחות שלנו

מנעולן, מנעולים, סוגי מנעולים, שירותי מנעולנות

יש לכם יותר מפתחות? המאמר הזה בשבילכם
תחושות הצפה וכאוס הן תחושות שרודפות אותנו במאה ה- 21, הן מעכירות את מצב הרוח ויוצרות דכדוך מסוים. מחקרים מראים כי סדר וארגון יכולים להיות המפתח לשינוי חיובי ומשמעותי, שישפר את איכות חיינו. הם מורידים תחושות של לחץ ותסכול ומסייעים למנוע מכם לבזבז את זמנכם על חיפוש פריטים אבודים. יחד עם זאת, קשה לארגן ולסדר את כל הדברים והחפצים שברשותכם, ולכן ההמלצה של המומחים היא להתחיל בדברים הקטנים, כמו למשל: מחזיק המפתחות שלכם.

איך לסדר את צרור המפתחות שלנו

איך לארגן ולסדר באופן חכם את אוסף המפתחות שלכם?

אספו את כל המפתחות שלכםיכול מאוד להיות שיהיו לכם מפתחות בודדים שמסתובבים בכל רחבי הבית – בכיס, במגירה, בתיק היד, במעיל ובמקומות נוספים. זה הזמן לאסוף את כולם בערימה. הניחו אותם מול עיניכם. ודאו שאכן אלה כל המפתחות שיש לכם, או שאולי יש כאלה ששכחתם מהם כבר.

בדקו את עצמכם: האם תדעו לזהות כל אחד מהמפתחות שאספתם מרחבי הבית? יש לנו נטייה לצבור מפתחות לאורך השנים, וכיום אין לנו שמץ של מושג למה הם משמשים. אם ניסיתם לפתוח באמצעותם את כל המנעולים שאתם מסוגלים לחשוב עליהם, והם לא מתאימים לאף אחד מהם – היפטרו מהם.

לגבי המפתחות שאתם כן מסוגלים לזהות, על מנת שלא תשכחו למה הם משמשים בעתיד, מומלץ להדביק עליהם מדבקה ולכתוב את המטרה שלהם.

במידת הצורך, מיינו לקבוצות. לא בכל המפתחות אתם משתמשים על בסיס יומיומי. אם יש לכם המון מפתחות נסו למיין אותם לקבוצות של אלה שהם בשימוש מדי יום, אלה שהם בשימוש שבועי ואלה שהם בשימוש נדיר יותר.

יש לכם מפתחות דומים? קטלגו. אם למשל יש לכם מפתח דומה גם לבית וגם לבניין שלכם, אפשר לסמן אותו בצבע באמצעות לק צבעוני או וואשי טייפ – סלוטייפ צבעוני עם הדפס שמח.

התאימו לכל קבוצה מחזיק מפתחות. המפתחות של הבית, של הרכב, של תיבת הדואר ושל המשרד שלכם יכולים להיות על מחזיק מפתחות שמתאים לכיס. מפתחות אחרים, כמו אלה שמיועדים לסככות, לוקרים, מנעולי אופניים וכדומה – השחילו על מחזיק נפרד. את הקבוצה של המפתחות הנדירים, כמו מפתחות לכספת, לתיבת תכשיטים או לבית ההורים השחילו על מחזיק נפרד, והשאירו אותו בבית, במקום קבוע. הימנעו מלהיסחב איתם כל הזמן ולכל מקום.

מצאו מקום הגיוני וקבוע להנחת המפתחות. אפשר לתלות אותם על ווים ליד הדלת במבואה, במגירה או בכל מקום אחר שלא תשכחו שהם שם.

חזרו על התהליך עם כל בני המשפחה שלכםעזרו להם לעשות סדר בכל המפתחות שברשותם. ודאו שלכל אחד מהם יש מקום להשאיר את הסט האישי שלו.

דילוג לתוכן