א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540

א.פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ

אימבולייזר

תוכן עניינים
 

מה זה אימבולייזר

מערכת האימובילייזר היא מערכת מיגון חשמלית שעוצבה כך שהיא גורמת להשבתה של המנוע. המטרה של ההשבתה היזומה הזו היא למנוע גניבות. מערכת האימובילייזר מופעלת באופן אוטומטי ברגע שהנהג מדומם מנוע, וכדי להפעיל את המנוע בחזרה, יש לכבות את האימובילייזר.

במרבית המקרים מערכת האימובילייזר מותקנת ברכב במפעל הייצור שלו, ומהווה למעשה חלק בלתי נפרד מתהליך ייצור הרכב. מערכת אימובילייזר מקורית מזהה את המפתח המקורי של הרכב, ולמעשה ניתוק האימובילייזר מצריך הן את קוד הגישה והן את המפתח המקורי של הרכב.

כאמור, אימובילייזר מנתקים באמצעות קוד עליו מקודדת המערכת. ניתן לשנות את הקוד הזה, אך הפעולה אינה פשוטה, ועדיף להסתייע במנעולן מקצועי לצורך ביצוע המשימה. שינויי קידודים שלא בוצעו כראוי עלולים לגרום למערכת לנעול את עצמה.

קיימים מספר סוגים של איבולייזרים, בין הסוגים השונים ישנו אימובילייזר שמכיל שבב מחרסינה, סוג זה של אימובילייזר הוא החזק ביותר והעמיד ביותר שניתן למצוא בשוק. סוג נוסף הוא אימובילייזר שעשוי מזכוכית, כך שאימובילייזר זה עלול להישבר. סוג נוסף הוא אימובילייזר עבורו מתבצע גיבוי בסוללה של ראש המפתח. חשוב לדעת מהו סוג האימובילייזר בו מחזיקים משום שבמידה שיווצר מצב בו יהיה צורך בשכפול המפתח יצטרך המנעולן לבדוק מהו סוג האימובילייזר הקיים ברכב. בהתאם לסוג האימובילייזר יחליט המנעולן מהי שיטת השכפול היעילה ביותר.

 

עוד מידע חיוני על האימובילייזר

האימובילייזר המקורי שנמצא ברכב מורכב מצ'יפ או שבב שברוב המקרים עשויים מפחם. הצ'יפ או השבב ממוקמים ברוב המקרים בגוף המפתח של הרכב או בראשו של מפתח הרכב וסביב מתג ההצתה מותקן סליל שמזהה את הפרטים של הציפ או השבב בעת הנעת הרכב.

לאחר שנוצר זיהוי אפשר להניע את הרכב. אם לא מתקיים זיהוי הרכב לא מניע. המפתחות והשבבים מקודדים למחשב הקיים ברכב על ידי ציוד ייחודי, כאשר המפתחות והשבבים יקודדו למחשב על ידי המוסך המורשה או פורץ רכבים.
מכיון שהמפתחות והשבבים מקודדים למפתח הרכב ניתן לשכפל את האימובילייזר למפתחות אחרים ולהשתמש בהם לצורך הנעת הרכב. עוד נתון שכדאי לדעת הוא שיצרניות הרכבים משפרות את הרכבים באופן מתמיד ובכל פעם מוסיפות לרכבים טכנולוגיות חדשות,
לכן אם מעוניינים בשכפול מפתח מקורי יש לקבל שירות ממנעולן מקצועי שמתמחה בתחום –
מנעולן בעל ניסיון וותק יוכל לשכפל את האימובילייזר בצורה מדויקת.

 

איך המנעולן מצליח לשכפל מפתח בצורה כל כך מדויקת?

מנעולן מקצועי יכול לקבל קוד אישי מהיבואן ולאחר מכן לבצע חיבור ולשכפל מפתח או לקודד מפתח. כדי להיות בטוחים שהעבודה תתבצע בצורה מקצועית יש לוודא שהמנעולן מספיק מנוסה בביצוע עבודת השכפול למפתח אימובילייזר. מו כן, רצוי לקבל המלצות על המנעולן ולוודא שהממליצים קיבלו מהמנעולן את השירות הרלוונטי. דבר נוסף שיש לבדוק הוא האם המנעולן הינו מנעולן מוסמך שמחזיק בתעודת יושר ממשטרת ישראל, כלומר – שאין למנעולן עבר פלילי.

היתרון הגדול של האימובילייזר הוא בכך שלא ניתן להסירו מהרכב כמו שמסירים קודן. במקרה של קודן למשל, נותנים מכה במכשיר, וניתן להפעיל את הרכב ללא בעיה. אימובילייזר זה מכשיר שונה לגמרי. למעשה, ללא האימובילייזר, המנוע לא יפעל. אפשר להוריד את האימובילייזר, אך זה לא יפעיל את המנוע. מערכת האימובילייזר מקיפה יותר ממתחריה. אין ספק שזוהי מערכת מופלאה ומתוחכמת להפליא, המשיגה (לפחות חלקית) את מטרתה במניעת גניבות. אך מה קורה במקרה ששכחתם את הקוד או נעלתם את המערכת? במצבים הללו אין ברירה אלא להזמין פורץ מנעולים מוסמך המתמצא במערכת האימובילייזר.

אימובילייזר

ביטוח על האימובילייזר שלכם

כולנו משלמים כמובן ביטוח מקיף לרכב מתוך מטרה להיות בטוחים שאם יקרה משהו לרכב שלנו, אנו נקבל את מלוא הפיצוי על העניין. מצד שני, יש לזכור שכל חברת ביטוח דורשת כיום מיגון לרכב, שכן לא יכול להיות שלקוח יזלזל בהגנה על רכבו, יחשוף אותו לגניבות ויסתמך על חברת הביטוח שתפצה אותו. ישנן כמה שיטות מיגון מקובלות כיום, כמו למשל איתוראן, קודן, אזעקה וכמובן אימובילייזר. בעלי הרכבים החדשים, בהם מותקנת מערכת האימובילייזר באופן מובנה, מצוידים בכל הדרוש להם לביטוח ללא צורך במתקנים נוספים.

כל שנותר להם הוא לשמור על תקינותה של המערכת. בעלי הרכבים הישנים יותר יכולים להתקין אימובילייזר חיצוני, שהוא קצת פחות יעיל מהאימובילייזר הפנימי, אך הוא מקובל כמערכת מיגון תקנית לחלוטין על חברות הביטוח.

חברת א. פיכטנבאום מספקת מגוון שירותי מנעולן בחיפה. בין היתר, לחברה התמחות בהתאמה וקידוד של מפתחות הרכב למערכות האימובילייזר.

אנו נעזור לכם בכל דבר הקשור באימובילייזר שלכם. חייגו עכשיו – 073-7841540
דילוג לתוכן