א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540

א.פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ

הגנה על הבית או המדריך לבית המתגונן

הגנה על הבית, מניעת פריצות, מנעול לדלת כניסה

כך תפחיתו סיכויי פריצה לביתכם – המדריך לבית המתגונן!
מאז ומעולם לא חסרו בישראל דיווחים על פריצות לבתים ולבתי עסק. ישנם בתים רבים שנפלו קורבן למעשה שוד או גניבה. מי שלא חווה זאת על בשרו, מכיר אדם אחר שזה קרה לו – חבר, קולגה, קרוב משפחה, או שכן. על מנת להתגונן מפני התופעה הזו ישנן שיטות רבות שיכולות לעזור לכם להתגונן. במאמר זה נספר לכם על כמה מהן.

כיצד להתגונן מפני פריצות?

הגנה על הבית

ישנן שיטות התגוננות שנראות כאילו הן מובנות מאליהן, אבל למעשה רוב האנשים אינם מקפידים עליהם, מתוך אמונה של "לי זה לא יקרה" או סתם בגלל עצלות. כך למשל, יש אנשים שרק טורקים את הדלת ולא נועלים אותה ו/או משאירים חלונות שאינם מסורגים פתוחים לרווחה, כדי ליהנות מאוויר צח. כל חלון שנשאר פתוח הוא לא פשוט חלון הזדמנויות עבור פורצים. לכן, גם אם אתם ערים, סגרו את החלונות ונעלו את הדלתות, כדי להקשות על פורצים ככל הניתן.

  • חשוב שהדלת, המנעול והצילינדר יהיו טובים. בחרו מוצרים של חברות מוכרות ואמינות, כמו למשל – מולטילוק. מוצרים איכותיים יכולים גם הם להרתיע גנבים או לפחות לעכב את הפריצה. במידה ואתם מתגוררים בבית פרטי ויש לכם שער בכניסה לביתכם, ערכו מדי פעם בדיקה וודאו שהמנעול והצילינדר תקינים ושלמים, כדי שלא תהיה פרצה הקוראת לגנב.
  • במידה ואתם מתגוררים בבניין ועדיין אין לכם מערכת אינטרקום וקודן, רצוי מאוד להתעקש להתקין, כדי לשים עוד מחסום בפני הפורץ. היום נהוג להתקין גם קודנים בבתים פרטיים ובמקומות עבודה.
  • כיום בבניינים רבים, ובעיקר בפרויקטים יוקרתיים, נהוג להתקין טלוויזיה במעגל סגור ומצלמות אבטחה ושומר בכניסה לבניין. מדובר בפתרון יחסית יקר, אבל יעיל ביותר. התקנת מצלמות דמה או אמיתיות, יכולות להרתיע את הפורצים ולגרום להם לנוס על נפשם.
  • יש בבעלותכם אקדח, תכשיטים יקרים או מסמכים רגישים? רצוי להתקין בביתכם כספות. הרבה פעמים הפורצים לוקחים את כל מה שבא ליד, על מנת לבצע את הגניבה ולברוח מהר ככל הניתן. רוב הסיכויים שהם לא ינסו לפרוץ את הכספת וכך לפחות החפצים האלה יהיו מוגנים.

עדיין חוששים? קיימים גם טריקים ישנים, שיכולים להגביר את תחושת הביטחון: בית שבו האור דלוק ויש בו רחש של טלוויזיה או רדיו, לרוב יגרום לפורצים לחשוש ולוותר על ניסיון הפריצה. גם כלב לעתים קרובות עלול לגרום לפורצים לפחד ולעבור לבית הבא.

דילוג לתוכן