א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540

א.פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ

ההיסטוריה של המנעול

שירותי מנעולן, סוגי מנעולים, מנעול מספרים, מנעולן חיפה

הכל התחיל פעם
לפני שהומצא המנעול, נהגו בני אדם למנוע כניסה למבנים שונים באמצעות מכשולים וקורות עץ שנועדו לחסום את הדלת. ההיסטוריה של המנעול הראשון, ככל הידוע לנו, מתחילה במנעול בן כ-4,000 שנה שנמצא ליד העיר נינווה באזור עיראק. המנעול היה פשוט מאוד – חתיכת עץ עם חורים, והמפתח היה בורג גדול מעץ.

שיפורים טכנולוגיים במנעול

בשנת 1778 המציא רוברט בארון את המנעול הכפול. כעשור לאחר מכן הכניס בארון שיפור טכנולוגי נוסף שהפך את המנעול להמצאה חשובה ומדוברת, בעיקר בשל שיעורי פשיעה גבוהים במיוחד. לאורך זמן רב נחשב המנעול של בארון עמיד בפני כל ובלתי פריץ, עד שגנבים ושודדים הוכיחו אחרת.

ההיסטוריה של המנעול

לאחר חמישים שנים נוספות הומצאו מנעולי הצילינדר הראשונים על ידי ייל הבן. אלו הם למעשה היסודות והתשתית למרבית המנעולים בהם אנו משתמשים כיום. אין איש שלא מכיר את מפתח הצילינדר הפועל על עיקרון הכנסת מפתח שטוח בעל קצוות משוננים, לצורך הזזת הפינים התחתונים של המנעול עד לפתיחת הבריח.

בשנת 1857 הומצא מנעול הקומבינציה הראשון, שזכה לתמיכה נרחבת של משרד האוצר האמריקאי. בשל הצלחתו המסחררת, הפך במהרה מנעול הקומבינציה לבסיס ותשתית למנעולי הכספות, בהם משתמשים גם היום הבנקים.

ומה קורה היום?

כיום ניתן למצוא מנעולים מסוגים שונים כמעט בכל מקום אליו נפנה. מנעולי צילינדר הם המנעולים הנפוצים ביותר, מכיוון שנעשה בהם שימוש בכל בית בימינו.
מנעולי קומבינציה נפוצים מעט פחות; נעשה בהם שימוש בדרך כלל לנעילת כספות או ארוניות.
עם התפתחותה המסיבית של הטכנולוגיה במאה השנים האחרונות, הפכו מנגנוני הנעילה של מנעולים למתוחכמים במיוחד.
כיום ישנם מנעולים בהם נעשה שימוש בשיטות הגנה מתקדמות ביותר, כגון סריקת טביעות אצבע או אפילו סריקה של רשתית העין.
יחד עם זאת, נעילה בטכנולוגיות אלה מאפשרת הגבלת הרשאות למספר אנשים מצומצם, ועלותה מן הסתם גבוהה יותר מעלות רכישת והתקנת מנעול רגיל.ה

דילוג לתוכן