א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540

א.פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ

החלפת מנעול לרכב – כל מה שכדאי לדעת

מנעולן רכב, מנעולן, החלפת מנעול רכב

החלפת מנעול לרכב צריכה להתבצע בצורה מקצועית כדי למנוע נזק לדלתות ועל מנת להתאים את המנעול החדש בצורה האופטימלית לדגם ולדרישות היצרן. במאמר הבא נסביר איך עושים את זה ומדוע עדיף לפנות אל בעלי מקצוע מאשר לנסות להתמודד עם המשימה לבד

החלפת מנעול לרכב היא פעולה שמתבצעת כאשר המנעול הרוס, אי אפשר להשתמש בו או לא ניתן לסמוך עליו. כמו כן, ברכבים ישנים ניתן לשקול החלפת מנעול כדי למנוע פריצות וגניבות. מעבר לכך, החלפת המנעול רלוונטית אם המפתחות אבדו ואין מפתח רזרבי, אם המפתח נשבר בתוך המנעול, אם המפתח מסתובב במקום, כאשר ניסיון פריצה מסתיים בהרס של המנעול או אם רוכשים רכב יד שנייה ורוצים למנוע אפשרות פריצה מהבעלים הקודמים.

החלפת מנעול רכב

לשם השוואה, האלטרנטיבה היא לשחזר מפתחות או שלטים לרכב. אבל אם אין ברירה, כנראה שהחלפת המנעול אכן תהיה הפעולה המומלצת. במקרים כאלה, צריך להבין כיצד לבצע את התהליך ולהשלים אותו.

האם כדאי לבצע עצמאית את הפעולה של החלפת מנעול לרכב?

הבעיה עם החלפת מנעול לרכב היא שלא כדאי לעשות את זה לבד. על פניו, אפשר פשוט לפרק את המנעול מהדלת ולהתקין מנעול חדש. בפועל, התקנה לא מקצועית עלולה לגרום נזק בלתי הפיך לדלתות. יתרה על כך, לבעלי רכבים אין בדרך כלל את הידע הרלוונטי על מנת להתאים את המנעול החדש בצורה האופטימלית לרכב שלהם ולדרישות של היצרן.

במילים אחרות, ניסיון לבצע לבד החלפת מנעול לרכב אינו משתלם. בשביל לפתור את הבעיה, פונים אל בעלי מקצוע שזו בדיוק ההתמחות שלהם.

שלבים מומלצים עבור החלפת מנעול לרכב

מנעולן מקצועי שזו ההתמחות שלו יכול לקחת על עצמו את התהליך המלא של החלפת מנעול לרכב. במקרים כאלה, יש כמה שלבים שעליהם חשוב להקפיד:

א. נטרול מערכות אזעקה – בשלב הראשון צריך לנטרל את מערכות האזעקה של הרכב. על אף שמדובר על מערכת אזעקה משוכללת, מנעולן מקצועי אמור לדעת איך להתמודד איתה וכיצד להתגבר עליה עוד לפני החלפת המנעול עצמו.

ב. שחזור מפתחות – בשלב השני בודקים אפשרות לשחזור מפתחות במקום החלפת המנעול. בהרבה מאוד מקרים, ניתן לשחזר מפתחות יש מאין ולחסוך בהוצאות.

ג. החלפת המנעול – בשלב האחרון מבצעים החלפת מנעול לרכב בצורה מקצועית ועם ארגז כלים מתאים. לאחר מכן, מוודאים נעילה מלאה.

דילוג לתוכן