א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מנעולים דורשים תחזוקה בגלל בלאי, הצטברות לכלוך ואבק וגם חיכוך או שבירה שעלולים למנוע מהם לתפקד כראוי. אז איך מתחזקים נכון את כל סוגי המנעולים ומתי פונים לבעלי מקצוע? הנה המדריך המלא
יש הרבה סיבות להשקיע בתחזוקת מנעולים. ראשית, הם חשופים לסוגים שונים של נזקים בגלל בלאי טבעי, הצטברות של אבק וגם לכלוך.

שנית, המנעולים נמצאים בחיכוך עוד שורה ארוכה של אלמנטים ממתכת ולפעמים שברים מונעים מהם לתפקד. חוץ מזה, קיימים מקרים שבהם המנעולים מלכתחילה לא מותקנים נכון או שיש גורמים טבעיים בסביבה שמשפיעים על התפקוד הפנימי שלהם. אנחנו מציעים לכם דרכים להימנע מתקלות במנעול, אך במידה ותצטרכו להיעזר בשירותי מנעולן או תתקלו בתקלות קיימות תוכלו להיעזר בשירותינו ובהחלפת מנעול לדלת.
החדשות הטובות הן שניתן לבצע את התחזוקה של המנעולים גם בצורה עצמאית. איך בדיוק עושים את זה? הנה 4 טיפים לאימוץ ויישום מיידי:

נקו את המנעולים אחת לחצי שנה

ניקיון מאבק, לכלוך וזיהומים שונים הוא קריטי לתפקוד יעיל של המנעולים. את הניקיון כדאי לבצע אחת לחצי שנה לפחות ואולי אפילו בתדירות גבוהה יותר במנעולים שחשופים לפגעי מזג האוויר – כמו אלו שיש בחצר או בדלתות המרפסת.
ניקיון של המנעולים יכול להתבצע עם סמרטוט לח ועם אביזרים ביתיים בלבד. כמו כן, יש להימנע משימוש בכמויות גדולות של מים כדי לא לגרום להצטברות חלודה.

4 טיפים לשמירה על מנעול

שמנו את המנעולים

לאחר הניקיון מאוד כדאי לשמן אותם. את השמן אפשר להשיג בחנויות עשה זאת בעצמך ברחבי הארץ ובצורה שמתאימה לסוג המנעול.
שימון של המנעול מתבצע יחד עם הצילינדר. כמו כן, כדאי לשמן גם את הלשונית של המנעול מהחלק החיצוני של הדלת.

בצעו הידוק של הבריחים והברגים

הידוק תקופתי של הבריחים והברגים גם ישפר את התפקוד של המנעול וגם ימנע נזקים מצטברים. את ההידוק אפשר לבצע בכלים ידניים בלבד שיש בכל בית, או להזמין מנעולן שמבצע את התחזוקה אחת לתקופה מסוימת.
מטרת ההידוק של הבריחים והברגים היא להבטיח תפקוד תקין של מנגנון הנעילה. במידה וניגשים לעשות את זה אך מגלים שהבריחים והברגים מספיק הדוקים, זה כנראה אומר שצריך לחפש את הסיבה לבעיה במקום אחר ולהזמין את א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ.

השתמשו נכון במפתח

זה נשמע מוזר, אבל רבים מאיתנו מפעילים יותר מדי לחץ בעת הכנסת או הוצאת המפתח מהמנעול. התנהלות כזו פוגעת במנעול ועלולה לגרום לו נזקים בלתי הפיכים גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. אז אמנם לא מדובר בתחזוקה ספציפית של המנעול, אבל כן בטיפ שאותו כדאי לאמץ כמה שיותר מוקדם.
אם המפתח לא נכנס בקלות לחור המנעול, זה אולי אומר שצריך להחליף אותו. במידה ואתם גרים במשפחה עם ילדים, ודאו שאתם מראים להם דוגמא אישית לגבי שימוש נכון במפתח וכמובן ודאו שגם הם לא מפעילים עליו יותר מדי לחץ.

דילוג לתוכן