א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540

א.פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ

מנעול מספרים

שירותי מנעולן, סוגי מנעולים, מנעול מספרים, מנעולן חיפה

כמעט כל אחד מאתנו, צריך לפחות מנעול מספרים אחד לשימוש קבוע, וכולנו מכירים את המנעולים הללו. ברוב המקרים, המנעולים הללו משמשים אותנו בעיקר לנעילה מקומית – של מגירות, של תיקים, וכיו"ב. היתרון במנעול הזה הוא הניידות שלו, והעובדה שלא צריך עבורו מפתח. ברגע שלא צריך מפתח, אין מפתח לאבד ואז נתקעים עם מנעו לסגור. במקום זה – צריך לדעת את קומבינציית המספרים המתאימה, ואז המנעול יכול להיפתח.

איך עובד מנעול המספרים?


מנעול מספרים

פתיחת הפינים של המנעול
הרעיון מאחורי מנעול מספרים הוא פשוט מאד. המספרים בסך הכל מייצגים את המיקום המתאים בתוך המנגנון הפנימי של המנעול, כדי שהפינים שנועלים את המנעול, ישחררו אותו ויאפשרו את פתיחתו. יש רק אפשרות אחת כזו לפתיחת המנעול, וכמות האפשרויות תלויה כמות בכמות המספרים – לרוב הקוד מורכב מ3 או 4 ספרות, כך שהסיכוי לגלות סתם כך את הרצף הוא בלתי אפשרי למי שהקוד לא נמצא אצלו.

איך מכוונים את הקוד?  
כשאתם רוכשים מנעול מספרים, סיכוי סביר שהוא יגיע עם קוד קל ופשוט מאד – לרוב זה קוד כמו 000 או 123. אתם כמובן צריכים לפתוח את המנעול עם קוד האיפוס, ואז לקבוע קוד משלכם, שיהיה כמובן קשה יותר.

איך עושים זאת? פותחים את המנעול, מסובבים את הסגר לכיוון המנוגד (כך הסגר וגוף המנעול בעצם מנוגדים אחד לשני) ולוחצים על הסגר כלפי מטה. ברגע זה, אפשר לכוון מחדש את הקוד ולקבוע אותו, ואז לשחרר את הסגר ולנעול את המנעול. ודאו כמובן שהקוד שקבעתם באמת עובד.

למי למסור את הקוד ?
 בעקרון, אפשר למסור את הקוד של המנעול לכל אדם שיצטרך לבוא עימו במגע. עם זאת שימו לב שאם המנעול מגן על מידע רגיש מאד, צריך לחלק את הקוד במשורה. לא כדאי שהקוד יסתובב בין יותר מידי אנשים. לחילופין, אין שום מניעה שכל כמה זמן אתם תחליפו את הקוד של המנעול.

דילוג לתוכן