א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סוגי כספות

מנעולן בחיפה, כספות, פריצת כספות, כספה נעולה, מנעולן כספות

כספות – סוגים, יתרונות וחסרונות

פעמים רבות יש בביתנו דברי ערך ומסמכים, כגון כרטיסי טיסה, כסף מזומן, תכשיטים, כרטיסי אשראי, מצלמות, טלפונים ופריטים נוספים, שהיינו רוצים שהסיכוי שיגיעו אליהם אם חלילה תתרחש פריצה, יהיה כמה שיותר נמוך.

גם בעסק יש הרבה דברים שכדאי לשמור בכספת, החל מכסף ואישורי סליקה וכלה בציוד יקר שלא כדאי שיישאר גלוי בשעות בהן העסק סגור. כספת אשר ניתן להתקין במקומות שונים ברחבי הבית / העסק או בתוך הקיר, היא המקום הבטוח ביותר שבו תוכלו לאפסן את החפצים הללו, ואם תרכשו כזאת – יש הרבה יותר סיכוי שתוכלו לישון בשקט.

פתיחת כספת סוגי כספות


אז איך יודעים מה לקנות? הנה לפניכם כל האפשרויות:

כספת דיגיטלית

נפתחת באמצעות הקשת קוד או באמצעות כרטיס. היתרון היחסי של זו שנפתחת עם קוד הוא שהיא מאפשרת שינוי של הקוד בכל רגע נתון, דבר שיקשה מאוד על פתיחתה על ידי מי שלא יודע את הסיסמה. היתרון של זו המופעלת בכרטיס הוא, שלא צריך לזכור את הקוד. מצד שני – חשוב מאוד לשמור על הכרטיס שבאמצעותו נעלתם את הכספת, כדי שתצליחו גם לפתוח אותה. בהקשר זה חשוב לדעת, כי ישנן היום גם כספות משולבות המאפשרות פתיחה וסגירה באמצעות קוד או כרטיס – לבחירתכם. מתאימה לשימוש בבית או במשרד. מומלצות גם מהבחינה של שכפול מפתחות: לא ניתן לגנוב ולשכפל לכם את המפתח לכספת, מאחר והיא נפתחת באמצעות קוד או כרטיס, שלא ניתן לשכפול.

כספות כבדות

כספות אלקטרוניות העשויות בדרך כלל מפלדה קשיחה והן כבדות מאוד מתוך מטרה להקשות על גניבתן מהמקום. נפתחות וננעלות באמצעות קוד / כרטיס מגנטי אישי, בתוספת אפשרות לפתיחה עם מפתח – כגיבוי. מיועדות לשימוש בבתי עסק ובמוסדות.

כספות חסינות אש

מומלצות להתקנה בבתים או במשרדים בהם קיים חשש גדול יותר מפני שריפה. שומרות על טמפרטורה נמוכה יחסית בתוך הכספת כך שהציוד והמסמכים המאוחסנים בה מוגנים מפני החום למשך 120/60 דקות (תלוי בדגם).

כספות למדיה מגנטית

היום ניתן להשיג כספות ייעודיות למדיה מגנטית המגנות עליה מפני לחות ומפני אש כאחד. בדומה לאלה חסינות האש, שומרת כספת כזאת על טמפרטורה של 50/30 מעלות צלזיוס ומספקת הגנה למשך 90-60 דקות (תלוי בדגם).

כספת מפתח

כשמה כן היא: כספת שנפתחת ונסגרת באמצעות מפתח. מתאימה לשימוש בבית או בעסק. היתרונות שלה טמונים בעלות הנמוכה שלה ובעובדה שרק לכם יש את המפתח (אם אתם דואגים לא לאבד אותו). החסרונות הם, כמובן, שמנעולים בדרך כלל אפשר לפרוץ, ושמפתחות נוטים ללכת לאיבוד. לכן, מומלץ לרכוש מוצר שכזה רק אם אין אפשרות אחרת, שכן ההגנה שהיא תספק לחפצים ולמסמכים שלכם לא תהיה אופטימלית.

דילוג לתוכן