א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540

א.פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ

מנעולים ומפתחות תקלות נפוצות

כל אחד דואג לביטחונו האישי ולביטחון רכושו, ולכן, הצורך הבסיסי ביותר הוא למגן את הפתחים הראשיים למבנים שברשותנו. את זה עושים בעזרת דלתות שננעלות על ידי מנעולים מיוחדים המקנים הגנות בדרגות שונות. יש מנעולים מורכבים מאוד עם בריחים ספציפיים הנפתחים על ידי מפתחות, יש כאלה שנפתחים על ידי כרטיסים מגנטיים ועוד. המנעולים הפופולאריים הנמצאים בשימוש הם מנעולים הנפתחים באמצעות מפתחות מסוגים שונים. לרוב, הם פועלים בצורה מושלמת אבל לעתים יש מקרים של תקלות מסיבות שונות. תקלות עלולות לקרות גם לדלתות הרכב ולסוויץ' שלתוכו מוחלק המפתח להתנעה.
ניתן להבחין במספר תקלות נפוצות שעלולות לנבוע מחבלות, מתאונות, מבלאי, משימוש שאינו נכון ועוד. בכל המקרים יש צורך לפעול בשיטה שהולכת מן הקל אל הכבד, כלומר: ניסיון לשחרר בעזרת תרסיס שמן תקני המיועד למקרים אלו, ובעדינות. כאשר הדבר אינו עוזר כדאי להזמין מנעולן אשר מתמחה במצבים מורכבים מסוג זה.
תקלות במנעול הדלת
תיקון מנעול

כמה דוגמאות לתקלות נפוצות:

 

מנעול שאינו נפתח או ננעל: במקרים אלה כדאי לרסס לתוך חור המנעול שמן המיועד למצבים מסוג זה. אם הפעולה אינה עוזרת – להזמין מנעולן.

מנעול לא מסתובב: לנסות לרסס עם שמן שמיוצר בדיוק למצבים אלה ואשר הרכבו הכימי אינו מזיק לכל המנגנון הפנימי של המנעול. אין טעם לרסס כמויות של שמן מסוג אחר, ובוודאי שלא בכמויות גדולות מדי, מכיוון שהדבר יכול לחבל במקום להועיל. במקרה שהבעיה לא נפתרת – יש להזמין מנעולן מומחה.

מפתח לא פותח דלת: התקלה יכולה לנבוע מהמנעול או מהמפתח עצמו. מנעולן יכול לסייע בייעוץ ולומר אם יש צורך להחליף את המפתח או המנעול.

מפתח לא יוצא מהמנעול: אין טעם להכות עליו או לחלץ בכוח. יש לנסות שימון, ואם הדבר לא עוזר – לפנות למנעולן.

מפתח לא נכנס למנעול: המקרה הזה פשוט יותר וסביר להניח ששיני המנעול התעקמו. במקרה כזה יש צורך לנסות מפתח אחר ואם הדבר אינו עוזר יש להחליף מנעול.

מפתח שבור במנעול: אין טעם לנסות להוציא בכוח מאחר שקיים סיכוי שהמפתח יישבר בתוך המנעול וחלק קטן ממנו יישאר בתוך חור המנעול. מנעולן יתקשה להוציא חלק כזה בעזרת מכשיריו וייאלץ להחליף מנעול. מומלץ לנסות לשחרר באמצעות שמן ואם הדבר אינו עוזר – להזמין מנעולן.

מפתח לא מסתובב ברכב: לנסות ורסס שמן מתאים לתוך הסוויץ'. אם הדבר אינו עוזר לא לנסות להוציא בכוח
אלא להזמין מנעולן שמתמחה במכוניות.

שלט לרכב שלא פועל: יש להחליף סוללה ואם הדבר אינו עוזר לפנות למנעולן לצורך תיקון או החלפת השלט.

 

טיפול מקצועי בתקלות

 
אנחנו בחברת א. פיכטנבאום מנעולים מעסיקים מנעולנים המומחים לתיקון ולטיפול במנעולים ומפתחות שהם גם בעלי הסמכה מתאימה וכן בעלי אישורים ממשטרת ישראל לביצוע פריצות מבוקרות למבנים ומכוניות. אנו זמינים 24/7 בטלפון מספר 073-7841540 וברשותנו ניידות מאובזרות שעמן נגיע על פי הזמנה לטיפול ולפתרון בכל בעיה שהיא, מורכבת ככל שתהיה.
דילוג לתוכן