א. פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ
   
073-7841540

א.פיכטנבאום מנעולים (1997) בע"מ

תיקון מפתחות לרכב

תוכן עניינים

מפתח הרכב: זה שאי אפשר בלעדיו

אז נכון, אנחנו חיים בעולם דיי מתקדם, בייחוד בעולם הרכבים. אבל למרות זאת, עדיין מרבית הרכבים יצטרכו מפתח, ולא סתם, אלא אחד שמותאם ומדויק להם, שהרי בלעדיו לא ניתן יהיה לפתוח ולהתניע את האוטו. יתר על כן, למרות שההמלצה היא להחזיק תמיד שני מפתחות לכל רכב ליתר ביטחון, רבים מאיתנו נוהגים להחזיק רק אחד, וכשהוא נשבר, נאבד או מתקלקל – יש צורך בתיקון מפתחות לרכב או שחזור ולעיתים יהיה צורך בשירותי תיקון מנעול לרכב.

תיקון מפתחות רכב ע"י מנעולן מוסמך

אם המפתח של הרכב שלכם התקלקל יהיה עליכם לתקנו במהירות, שכן מפתח תקול לא יאפשר לכם להשתמש ברכב. במצב זה, בו לא ניתן לנסוע עשויים רוב האנשים לחוש חוסר אונים ולחפש את הפתרון המהיר ביותר, כך שכדי להצליח להתמודד עם הסיטואציה הלא נעימה והמלחיצה חשוב להחזיק מבעוד מועד במספר טלפון של מנעולן מקצועי, היום אפילו אין צורך לשמור כרטיס ביקור של מנעולן ואפשר בקלות להכניס מספר טלפון נוסף לרשימת הטלפונים בנייד. מנעולן מקצועי יהיה זמין עבור לקוחותיו וינסה לספק שירות מהיר ויעיל כדי לאפשר להם לשוב אל השגרה בהקדם.

תיקון מפתחות לרכב

מידע נוסף בנושא תיקון מפתחות לרכב

תיקון מפתחות לרכב הינו תיקון הנדרש במקרים בהם יש צורך לתקן רק את המפתח. מצב זה מתרחש במקרה שהמפתח נשבר בתוך הרכב וחלקו נותר במנעול. במצב זה עולה הצורך בקבלת שירות ממנעולן מקצועי שמגיע אל המקום בו הרכב נמצא ושולף את גוף המפתח תוך כדי מניעת נזק למנעול. מצב נוסף בו יש צורך בביצוע תיקון של מפתחות לרכב הוא כאשר המפתח לא נשבר – אלא נותר בשלמותו אך התעקם, נשחק או התעוות, כך שלא ניתן להשתמש בו לצורך תפעול הרכב. במקרה של תקלה כזו צריך המנעולן להגיע למקום לצורך תיקון מפתחות לרכב או שכפול מפתח שני בו מחזיק בעל הרכב. במקרים בהם יש צורך בתיקון גוף המפתח חשוב לוודא שתהליך התיקון לא פוגע בקריאת הקוד, אם ישנו קוד.

טיפים לשמירה על מפתחות הרכב

כדי לשמור כראוי על מפתחות הרכב, כל אדם צריך להכיר כמה טיפים שימושים שיימנעו ממנו את המצב הלא-נעים הכולל איבוד או קלקול מפתחות הרכב:

זה לא בהכרח חכם לשמור על מפתחות הרכב ביחד עם שאר המפתחות – רבים מאתנו אוהבים להחזיק רק צרור מפתחות אחד, אולם אם אנחנו שוכחים, מפילים בטעות את אותו הצרור היחיד, כל המפתחות בו עלולים להיפגע. בייחוד בכל הנוגע למפתחות הרכב, עדיף פשוט לשים אותם בתיק ולהוציא אותם מתי שצריך.

 

לא מטיילים עם מפתחות הרכב ביד – עוד המלצה היא פשוט לא "לשחק" עם מפתחות הרכב. מכירים את האנשים הללו שמרוב סידורים במהלך היום הם סוחבים כדרך קבע את מפתחות הרכב על האצבעות? ובכן, זה בדיוק מה שמומלץ לא לעשות.

אל תסובבו בחוזקה את מפתח הרכב – מפתח הרכב, כמו כל מפתח, יכול להיפגם בסופו של דבר כתוצאה מהפעלת כוח, ואף אחד לא מעוניין שמפתח הרכב יישבר או יתקלקל וכד’. אם המפתח לא נכנס או שהרכב לא מתניע, בד"כ אין סיבה לנסות ולהכניס את המפתח חזק יותר, ממילא, כך ששווה לחפש פתרון אחר.

מה עושים כשהמפתח מתקלקל?

כשהמפתח מתקלקל, אין מנוס מפנייה לשירותי מנעולן בחיפה כדי שישחזר או יבצע תיקון מפתח לרכב. אולם, חשוב לדעת – בדיוק כמו שהרכבים כיום מתקדמים ומשוכללים, כך גם המפתחות שלהם, ולכן מומלץ לא לגשת לאיש מקצוע שאיננו מיומן, אלא לבעל ניסיון. אגב, חשוב לציין שמפתח תקול הוא בעל פוטנציאל לפגוע ברכבכם בצורות שונות, כך שקחו זאת בחשבון.

ומה לגבי שלט המפתח וכרטיס ההנעה?

כאשר שלט הרכב אינו מגיב באופן תקין או כאשר הוא כלל אינו פועל ובעל הרכב ניסה להחליף סוללות אך הדבר לא פתר את הבעיה, יש לפתוח את השלט ולתקן את המעגלים הנמצאים בו. במקרים רבים יהיה צורך לשכפל את השלט עם הקוד. במקרה שההנעה מתבצעת על ידי כרטיס חכם יש צורך בקבלת שירות מהיבואן הרשמי או המוסך המורשה, תיקון זה עשוי לקחת זמן רב יותר מהתיקונים האחרים שהוזכרו, אך מנעולן מקצועי יוכל לבצע את העבודה במהירות רבה יותר ותמורת מחיר נמוך יותר.

מנעולן רכב

הקדימו תרופה למכה: שכפול מפתחות רכב

אם לא הבהרנו את הנושא קודם, הדרך להימנע ממקרים בהם תתקעו מחוץ לרכב בלי יכולת פתיחה או התנעה עם המפתח, היא פשוט לשכפל אותו ולדאוג שתמיד יהיה אתכם מפתח ספייר. שכפול המפתח מבעוד מועד יוכל לסייע לכם גם במקרים אחרים כמובן, בהם תרצו לחלק מפתחות לנהגים נוספים ברכב מבני המשפחה וכו’. יש לבצע שכפול מפתחות כאמור, רק אצל חברה מקצועית אשר תוכל לעשות זאת בהתאמה לרכב ולשאר המאפיינים הנדרשים מבחינת הגימור והדיוק.

נשמח לסייע לכם עם תיקון מפתחות לרכב. לפרטים נוספים, צר קשר בהקדם.

דילוג לתוכן